בדקנו: מהי השיטה הטובה ביותר להוזלת ביטוח הרכב?

בדקנו: מהי השיטה הטובה ביותר להוזלת ביטוח הרכב?

הרפורמה שנכשלה בתחום ביטוחי הרכב הביאה לעלייה במחירי הביטוח המקיף ולרווחי שיא לחברות הביטוח. איך בכל זאת ניתן להוזיל את הביטוח במאות שקלים ולתת לחברות להתאמץ עבורכם?

ע' מתל אביב רצה לבטח את רכב הגולף מודל 2017 שרכש. הוא נכנס לאתר המשווה ביטוחים מכמה חברות וקיבל הצעה לביטוח מקיף וחובה תמורת 4,360 שקל.  ההצעה היתה זולה משמעותית מההצעות שקיבל עד אז, אך ע' החליט לנסות את מזלו והתקשר לשתי חברות נוספות בניסיון להוריד את המחיר עוד יותר.

לאחר מספר שיחות בהן ציין ע' את המחיר שהוצע לו מכל חברה, ולאחר מספר שאלות מצד חברת הביטוח בניסיון להוזיל את ההצעה – ע' קיבל מאחת החברות הגדולות בארץ, הצעת מחיר הנמוכה במאות שקלים מההצעה המקורית שקיבל באתר.

המסקנה מהמקרה של ע' וממקרים נוספים שבדקנו, היא שלמרות שהעולם הופך דיגיטלי יותר ויותר והתרגלנו לעשות כמעט הכל בלחיצת כפתור, דווקא בתחום ביטוחי הרכב, השיטה הטובה ביותר לקבלת הנחה משמעותית היא באמצעות הטלפון.

פערים של 1,000 שקל בין חברה לחברה

בעוד בביטוחי הבריאות והחיים נערכו בשנים האחרונות רפורמות שהצליחו לחסוך לנו הרבה כסף, תחום ביטוח הרכב סובל מבעיה הפוכה. בשנת 2016 ניסה משרד האוצר להוביל רפורמה להוזלת ביטוח החובה בעשרות אחוזים על ידי כך שכפה על חברות הביטוח להשוות את המחירים למחירי ביטוח החובה של תאגיד הפול שהוזלו בכ-40%.

הרפורמה נכשלה, והביאה לאפקט נגד – חברות הביטוח מיגנו את עצמן מפני ההורדה והתוצאה היא שהמחירים עלו. למעשה, המחירים עלו כל כך עד שבשנת 2018 רווחי חברות הביטוח מביטוחים מקיפים עלו ב-50% ביחס לשנה הקודמת.

אך למרות רווחי השיא ב-2018, נראה כי ב-2020, עם כניסתם של שחקנים חדשים לתחום, הצרכנים דווקא יכולים להרוויח. מי שיודע להשוות ולנצל את ההטבות החדשות ומסלולי ההנחה השונים – יכול ליהנות מהוזלה משמעותית בביטוח. צרכנים מדווחים על פערים של כ-1,000 שקל בביטוח בין חברה לחברה ובהשוואה למחירים שנהגו לשלם בעבר.

איך עושים את זה?

כאמור, למרות שניתן להשוות באופן דיגיטלי באמצעות אתרי השוואה לביטוח רכב, הדרך הטובה ביותר להורדת סכום הביטוח היא דווקא בטלפון. השיטה – בדיוק כמו פעם: מתקשרים לחברות הביטוח, מתארים את פרטי הרכב, איזה נהגים אתם, מהם הרגלי הנסיעה שלכם ורושמים את ההצעה שקיבלתם לפני שמתקשרים לחברה הבאה בתור.

המסקנה מהמקרה של ע' וממקרים נוספים שבדקנו, היא שלמרות שהעולם הופך דיגיטלי יותר ויותר והתרגלנו לעשות כמעט הכל בלחיצת כפתור, דווקא בתחום ביטוחי הרכב, השיטה הטובה ביותר לקבלת הנחה משמעותית היא באמצעות הטלפון.

לא רוצים להתאמץ? בחרו בכפתור המתאים, מלאו פרטיכם ותקבלו הצעות מחיר מ-3 חברות ביטוח מובילות:

הפרטים שחשוב לציין כדי להוזיל את החבילה

בעבר, מחירי ביטוח הרכב היו כלליים ולא התחשבו כלל במצבו האישי של הנהג, מידת הניסיון שלו ומספר הקילומטרים שהוא נוסע. אך היום, עם הגדלת התחרות בתחום ביטוחי הרכב, לכל חברה יש מסלולי הנחה מיוחדים לפרופילים שונים של נהגים שעוזרים לה למשוך לקוחות חדשים. בשיחה מול חברות הביטוח חשוב לציין כל פרט שאתם חושבים שיכול לעזור בהוזלת החבילה.

סוגי מסלולים לדוגמה שיכולים להוזיל את הצעת ביטוח הרכב:

  • מסלול לנשים.
  • מסלול לנהגים זהירים.
  • מסלול להורים לילדים קטנים.
  • מסלול לרכב שני.
  • מסלול למי שנוהג מתחת לרף קילומטרים בחודש.
  • מסלול לנהגים ותיקים.

ע' למשל, קיבל הנחה במחיר בין היתר בזכות השתייכותו לפרופיל של רכב שני. גם א' מהצפון קיבל הנחה משמעותית כאשר שוחח בטלפון עם מספר חברות: בזכות מספר פרופילים אליהם נמצא שייך הוא הוזיל את הביטוח מ-4,100 ל-3,096 שקל בהצעה הסופית שקיבל – חיסכון של 1,004 שקלים.

בחרו בכפתור המתאים, מלאו פרטיכם ותקבלו הצעות מחיר מ-3 חברות ביטוח מובילות:

Reader Interactions