יש לכם ביטוח בריאות פרטי במקביל לביטוח של קופת חולים? סיכוי טוב שאתם זורקים כסף לפח כל חודש

יש לכם ביטוח בריאות פרטי במקביל לביטוח של קופת חולים? סיכוי טוב שאתם זורקים כסף לפח כל חודש

לשמור על הבריאות זה חשוב מאוד, אבל אין סיבה לשלם על כך מחיר מופרז בגובה מאות ש"ח כל חודש.

ישראלים רבים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי שחלקים רבים ממנו כבר נכללים בביטוח שיש להם דרך קופת החולים. כפתרון לבעיה, הממשלה אילצה את חברות הביטוח להציע בנוסף מסלול ביטוח בריאות שבו רק סעיפים שלא כלולים בביטוח דרך קופת החולים. כך שלמעשה, אתם יכולים ליהנות מכיסוי ביטוחי כמעט זהה לזה שהיה לכם עד היום רק במחיר מופחת משמעותית.

סרטון קצר שמסביר על ביטול הכפילויות:

גובה ההוזלה משתנה, בהתאם לפרמטרים כמו גיל, מין והביטוח שיש ברשותכם היום. לשם כך פיתחנו בדיקה מהירה וללא עלות, המאפשרת לבדוק כמה כסף תוכלו לחסוך בכל חודש בזכות ההוזלה. מעל 45,000 משפחות ביצעו דרכנו את הבדיקה ורבים מהם חסכו בזכותה כספים משמעותיים.

[לבדיקה אישית של גובה ההוזלה שתקבלו לחצו כאן]

  • ההוזלה מתבצעת ע"י מתן הנחות והורדת כפילויות, על פי התאמת צרכים אישית.

הבעיה היא שלמרות מאמצי הממשלה, חברות הביטוח וסוכנויות הביטוח לא ממהרות לספר על כך ללקוחות שלהם מאחר והן מרוויחות יותר ככל שהתשלום של הלקוח על הביטוח גבוה יותר.

הריצו את הבדיקה על ידי בחירת הכפתור המתאים וגלו כמה תוכלו לחסוך:

אם יש לכם סוכן ביטוח שמטפל בכל נושא הביטוחים ואתם סומכים עליו, עדיין כדאי לכם לבצע את הבדיקה החינמית דרך האתר כדי להציג לו את גובה ההוזלה האפשרי עבור הביטוח שלכם. באופן זה תוכלו לבקש מסוכן הביטוח להשוות לאותו המחיר. גם אם הוא לא יצליח להשוות את המחיר זה לפחות ידרבן אותו להשיג לכם הנחה על הביטוח הקיים ואולי תוכלו לחסוך כך לא מעט כסף.

הבעיה עם הנתון שבמקרים רבים חלק מהכיסוי שאתם משלמים עליו בביטוח הבריאות הפרטי נכלל כבר בביטוח הנוסף של קופת החולים, היא מעבר לכך שאתם משלמים פעמיים על אותו הדבר. אם וכאשר תזדקקו להשתמש בביטוח – לא תקבלו את הכסף פעמיים. כן, הבנתם נכון ניתן לתבוע לפי החוק רק את אחד הביטוחים ולכן אתם ממש זורקים כסף לפח.

לרוב החלק היקר ביותר בביטוח הפרטי הוא הכיסוי המורחב לניתוחים, המאפשר למבוטח לעבור אותם אצל רופא לבחירתו. רוב המבוטחים לא יודעים שפעמים רבות כיסוי דומה ואף זהה כבר קיים בביטוח של קופת החולים ולכן אפשר לוותר עליו בביטוח הפרטי – וכך לחסוך לא מעט. ישנם עוד לא מעט סעיפי ביטוח שבהם אפשר למצוא כפילות מיותרת.

אז מה עושים?

בודקים וחוסכים. אם יש לכם ביטוח פרטי – כנראה שניתן לבטל בו כמה סעיפים שאתם כבר משלמים עליהם בקופת החולים, ואתם יכולים לחסוך המון.

לפי הערכות שונות, היקף תופעת התשלום הכפול שלא לצורך הוא רחב מאוד. למיליוני ישראלים יש כפילות מיותרת בביטוח. חברות הביטוח נהנות, כמובן, מהבוננזה, אבל הציבור – הרבה פחות. במשרדי האוצר והבריאות מודעים לבעיה ומנסים להיאבק בה בשנים האחרונות, בין השאר על ידי יצירת ביטוחים פשוטים ואחידים שחברות הביטוח חייבות להציע ללקוחותיהן, הגברת התחרות בין החברות, הגדלת השקיפות ויצירת כלים פשוטים להשוואה ולבחירה.

אז כמה כסף אחסוך, בעצם?

אין תשובה אחת, זה תלוי בנתונים האישיים שלכם ובפוליסה הקיימת שלכם. החדשות הטובות הן, שהיום כל אחד יכול לבדוק בחינם כמה כסף הוא יוכל לחסוך בעזרת בדיקה פשוטה. הריצו בדיקה על ידי בחירת הכפתור המתאים עבורכם:

Reader Interactions